Krieger

Köpük Kesici Neden Kullanılmalıdır ?

Köpük Kesici Tüm sistemler için çok önemli bir üründür, gerek su bazlı sistemler için gerekse yağ bazlı sistemlerde kullanılmaktadır. Ar - Ge çalışmaları Köpük Kesici, ürünlerimizde daha hızlı ve uzun süreli nasıl çalışır olmuştur. Yeni ürünleri Herzaman takip ettiğimizden denemelerimizi buna göre yapmaktayız. Yeni nesil hammaddeler doğa için daha güvenilir olmuştur.

Köpük Kesici https://www.nlpkimya.com/urunler/hammaddeler/kopuk-kesiciler.html yapımı silikonlu için, silikon dioksit, tridesil etoksilatlar ve silikonun karışımıdır. Köpük Kesici ürününde karışım hızı, süresi, hammaddenin kalitesi, cihazların donanımı ve formülasyon çok önemlidir. Karışım zor olduğu kadar meşakkatlidir, yanlış bir işlem ürünün faz yapmasına ve kesme gücünü yitirmesine neden olmaktadır. Ürünün yanlış formüle edilip bozulması tekrar döndürülemez hatalara neden olmaktadır. Çünkü Köpük Kesicinin tekrar düzeltilme imkanı yoktur.

Köpük Kesici neden kullanılmalıdır

Köpüğün Engellenmesi Hakkında

Subazlı sistemlerde suyun akış yüksekliği, hızı, basıncı ve sirkülasyonu Köpüğün Kesilmesini zorunlu kullanmaktadır. Köpüğün kesilmesinde kullanılan kimyasalların gücünü içeriğindeki aktif madde miktarı belirlemektedir. Köpüğün oluşumuna genelde etki eden faktörlerden en önemlisi temizleme amaçlı kullanılan surfektanlardır. Çünkü Köpüğü oluşturan, temizleme kimyasalları genelde ıslatma ajanı ve temizleme yardımcısı olarak kullanılmaktadır. Tabi bunun yanında dağıtıcı, yayıcı olarakta kullanılır. Bu yüzdende temizleyicilerde surfektanların köpürmesi kaçınılmazdır. Köpük Önleme kimyasalları temizleme kimyasallarına oranla çok az kullanılmaktadır. Çok büyük tonajlı bir arıtmada Köpük kesilmesi için kullanılan ürün miktarı ayda 60 kg veya 90 kg kadardır. Bu nedenle Köpük Önleyicilerin satışı deterjan kimyasallarına göre daha ağırdır.

Köpük Önleyicinin Dozajı

Genelde arıtma sistemlerinde ayarlı dozaj pompaları kullanılmaktadır, arıtma bölümlerinde 2/1 seviyesi bunun için en normal değerdir. Damla olarak verir ve ekonomik kullanım sağlar, hızının artırılması ve yavaşlatılması oldukça kolaydır. Tünel tip temizleme ünitelerinde de aynı sistem kullanılabilir.   

 

 

 

 

 

 

 

TOP